KKTC Milli Olimpiyat Komitesi

Switch to desktop Register Login

Ödül Yönetmenliği

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Olimpiyat Komitesi Ödül Yönetmenliği

 

 

II. Kısım - Ödüllendirme Hükümleri

Verilecek Ödül Türleri   1.

Olimpizm Ödülü: Uluslararası Müsabakalar, Uluslararası Turnuvalar ve Yurtiçi Müsabakalarda; Spor Dairesi Ödül Tüzüğü kıstaslarına uygun olan ve başarı göstererek katıldığı müsabakada ve/veya müsabakalarda birinci olan sporcu veya sporculara verilir.

Levent SOYKUT Yılın Başarılı Spor Adamı Ödülü:
Ödüllendirme dönemi içerisinde sporla ilgili kulüp, dernek, federasyon ve bu gibi spor kuruluşlarında görevde olan ve başarılı çalışmalar yapan bir spor adamına ve/veya spor adamlarına; ayrıca, sporla ilgili Devlet Kurum ve Kuruluşlarında görevli bulunan ve yıl içerisinde başarılı çalışmalar yapan bir veya birkaç yöneticiye verilir.

Fikri KARAYEL Yılın Antrenörü Ödülü: 
Uluslararası Müsabakalar, Uluslararası Turnuvalar ve Yurtiçi Müsabakalarda; takımını birinci yapan antrenör veya antrenörlere; Ayrıca, KKTC spor liglerinde başarılı olan antrenör veya antrenörlere verilir.

Yıltan MUSLU Yılın Hakemi Ödülü:
Uluslararası Müsabakalar, Uluslararası Turnuvalar ve Yurtiçi Müsabakalarında görev yaparak başarılı olan hakem ve/veya hakemlere; Ayrıca, KKTC spor liglerinde başarılı olan hakem veya hakemlere verilir.

Cemal TOGAN Yılın Spor Yazarı / Muhabiri Ödülü:
Yazıları ile ülke sporumuzun gelişmesi ve güçlenmesi için çalışmalar yapan spor yazarına ve/veya spor yazarlarına verilir.

Yılın Sponsörü Ödülü:
KKTC sporunun gelişip güçlenmesi ve ülkemizin içinde bulunduğu spor ambargosunun aşılması için maddi destek sağlayan kişi ve/veya kurum ve/veya kuruluşlara verilir.

    Telefon: 0392 815 59 26 - Faks: 0392 815 59 37 - Adres: Fevzi Çakmak Sokak, Girne - KKTC